Czy wesela w kaplicach Las Vegas są legalne?

kaplica-slubna-las-vegas

Stwierdzenie, że wesela w Las Vegas są kultowe, to mało powiedziane. Śluby w Sin City tak często pojawiają się w filmach i serialach, że ludzie coraz częściej rozważają złożenie przysięgi małżeńskiej w jednej z kaplic ślubnych.

Wiele osób zastanawia się także, czy śluby w Las Vegas są legalne i wiążące? Krótko mówiąc: tak. Śluby w kapliczkach w Las Vegas są legalne, o ile mamy akt ślubu. Ponadto, wiele osób wybiera ślub w Las Vegas tylko z powodów czysto uroczystych.

Czy ślub w Las Vegas jest prawnie wiążący?

Jak wspomnieliśmy, istnieją dwa różne rodzaje ceremonii ślubnych w Las Vegas, z których każda ma inną wagę pod względem legalności.

Wiążącą ceremonią jest ślub w Las Vegas, która wykorzystuje akt ślubu/małżeństwa. Jest to ceremonia ślubna prawnie wiążąca, ponieważ wymaga złożenia wniosku o pozwolenie na zawarcie małżeństwa. Taka opcja kosztuje około 77 USD.

Kiedy ślub w Las Vegas nie jest prawnie wiążący?

W Las Veags możemy też zdecydować się na ceremonię ślubną, która nie jest prawnie wiążąca. Aczkolwiek, to wcale nie znaczy, że jest mniej wyjątkowa. Takie wydarzenie to tzw. Commitment Ceremony (Ceremonia Zaręczyn).

Commitment Ceremony jest zgodna z tymi samymi tradycjami, co ceremonia ślubna – od pięknej sukni ślubnej i welonu po powiedzenie „tak”. Jedyna różnica polega na tym, że tego rodzaju ceremonia nie jest prawnie wiążąca w przeciwieństwie do tradycyjnego małżeństwa.

Oprócz Commitment Ceremony w Las Vegas są jeszcze dostępne odnowienia przysięgi małżeńskiej. Jest to kolejny rodzaj ceremonii ślubnej, która obejmuje ważną rocznicę. Przykładowo, w Lucky Little Wedding Chapel możemy skorzystać z dowolnego pakietu ślubnego i poczuć tę samą atmosferę, jaką czuliśmy podczas ślubu.

Jak się upewnić, że ślub w Las Vegas jest prawnie wiążący?

Ślub w Las Vegas jest dość prosty do wykonania. Aczkolwiek jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Dla obywateli zagranicznych

Jeżeli nie jesteśmy obywatelem Stanów Zjednoczonych, w dalszym ciągu możemy wziąć ślub w Las Vegas. Oprócz aktu małżeństwa będziemy potrzebować uwierzytelnione świadectwo zawarcia związku małżeńskiego z biura urzędnika hrabstwa Clark oraz apostil od sekretarza stanu Nevady. Łącznie będzie nas to kosztować około 35 USD.

Dla obywateli Stanów Zjednoczonych

Mieszkańcy USA muszą złożyć wniosek o pozwolenie na zawarcie małżeństwa w Biurze Licencji Małżeńskich. Nasza licencja małżeńska będzie kosztować łącznie 77 USD. A jeśli chcemy wszystko przyspieszyć, zawsze możemy przejść do trybu online i tam zakończyć proces przedaplikacyjny. Coś takiego umożliwi nam wejście bez kolejki po przybyciu do kapliczki.

A po ślubie możemy wynająć pokój w jednym z luksusowych hoteli z kasynem, gdzie możemy też oddać się małżeńskiej grze na automatach do gry. Co więcej, niektóre kasyna oferują też bonusy kasynowe dla młodych par, co jeszcze bardziej podkręca wrażenia z pobytu w mieście miliona neonów.

Porady

Wszystko co musisz wiedzieć o złotej biżuterii

Jeśli chodzi o dodatki, nic tak nie mówi o luksusie, jak złota biżuteria. Bez względu na to, czy szukasz czegoś wyjątkowego do noszenia na wieczorne wyjście, czy też szukasz pamiątki, która będzie przekazywana przez pokolenia, jest wiele powodów, dla których złoto jest tak idealnym wyborem. Ten metal szlachetny nie tylko zachowuje swoją wartość w czasie, […]

Czytaj dalej
Porady

Jak wybrać idealną suknię ślubną?

Stało się. Już wiesz, że niedługo spełni się jedno z Twoich dziewczęcych marzeń – staniesz na ślubnym kobiercu. Teraz czeka Cię okres pełen przygotowań do tego pięknego dnia oraz wybór tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej. Bezapelacyjnie dla każdej kobiety to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najprzyjemniejszych elementów podczas przygotowań do ślubu i wesela, ponieważ każda […]

Czytaj dalej
Porady Stylizacje

Jaki materiał na suknię ślubną plus size?

Wybierając dla siebie suknie ślubne, kobiety często zwracają uwagę wyłącznie na ich fason. Wydaje się im, że to on jest absolutnie najważniejszy i będzie mieć największy wpływ na to, jak zaprezentują się ostatecznie w dniu swojego ślubu. A choć jest to prawda, to jednak różne inne elementy też w jakimś stopniu decydują przecież o tym, […]

Czytaj dalej