Jak wybrać najlepszą salę weselną?

Termin wesela już wybrany, a wy wciąż nie wiecie, gdzie to wesele ma się w ogóle odbyć? W takim razie pora zająć się tą kwestią, bez której impreza nigdy się nie uda. Organizacja wesela powinna rozpocząć się właśnie od wybrania idealnej sali. A ten wpis zdecydowanie pomoże wam wytypować tę najlepszą. Z pomocą krótkiego poradnika dowiecie się, na co rzeczywiście warto zwracać uwagę w trakcie poszukiwań i jak w ogóle je przeprowadzać, aby zakończyć je z zamierzonym i satysfakcjonującym efektem.

Najpierw ustalcie datę ślubu

O ile oczywiście jeszcze jej nie ustaliliście. Musicie przecież wiedzieć, na jaki dzień chcecie wynająć salę weselną. Musicie też wiedzieć, czy odbędzie się w niej wyłącznie samo wesele czy może też na drugi dzień zachcecie zorganizować poprawiny i nawet przeciągnąć je do późnych godzin wieczornych bądź nocnych (to też jest możliwe). Najlepiej, gdyby impreza odbyła się w trakcie dni, które są wolne prawie dla wszystkich. Z tego powodu większość wesel organizuje się podczas weekendów – najczęściej w soboty, rzadziej w niedziele. Jeżeli natomiast za późno weźmiecie się za załatwianie wszystkich formalności i okaże się, że nie jesteście już w stanie wynająć żadnej lepszej sali na sobotę czy niedziele, pamiętajcie o tym, by z dużym wyprzedzeniem poinformować gości o imprezie zaplanowanej w środku tygodnia, aby goście mogli wziąć sobie na nią urlop (mimo wszystko taki termin nie jest nigdy wskazany).

Określcie motyw przewodni imprezy

Absolutnie każde wesele powinno go posiadać. Musicie wiedzieć bardzo dobrze, do jakiego efektu dążycie, czyli co tak naprawdę chcecie osiągnąć. Najpierw, zanim jeszcze usiądziecie do laptopa i zaczniecie oglądać razem różne sale weselne, usiądźcie sobie na spokojnie najlepiej w jakimś cichym i przyjemnym miejscu, by na spokojnie porozmawiać sobie o wizji idealnego ślubu i wesela. Możecie się nawet trochę rozmarzyć. Zamknijcie oczy i zobaczcie sami, jak wygląda zabawa weselna z waszych snów – w jakim budynku się odbywa, jaki towarzyszy jej klimat i czy odbywa się ona w zamkniętym pomieszczeniu, czy może np. w plenerze. Naprawdę warto chociaż raz w życiu spełnić te swoje skryte marzenia. A wesele jest do tego idealną okazją.

Jeżeli natomiast wasze dusze nie są zbyt marzycielskie i nie potraficie sprawić, by poniosła was wyobraźnia, możecie podejść do tematu od technicznej strony i najpierw zapoznać się mniej więcej z krótkimi charakterystykami różnych motywów weselnych, by dopiero potem wybrać dla siebie któryś z nich. Niekoniecznie musi to być motyw elegancki czy klasyczny. Ostatnio np. młode pary często organizują wesela rustykalne w wiejskich dworkach albo decydują się na przygotowywanie imprez plenerowych w namiotach. Każda taka opcja jest warta rozważenia. Omówcie sobie plusy i minusy różnych motywów, by wybrać ten, który będzie mieć najwięcej mocnych stron, a najmniej tych słabych.

Zwracajcie uwagę na gości

Niestety ale w naszym kraju wciąż jest jednak tak, że wesela organizuje się dla gości. Nie możecie więc pozostać obojętni na ich pragnienia i wymagania. Jeżeli macie zamiar zaprosić sporą ilość osób starszych, musicie zadbać o to, by sala weselna była do nich dobrze przystosowana. Zupełnie inne wymagania mają natomiast małe dzieci. Jeżeli pozwalacie gościom zabrać je ze sobą na przyjęcie, powinniście wcześniej wygospodarować dla nich jakiś kącik do zabaw, a nawet zatrudnić dodatkowego animatora, który zajmie maluchów wtedy, gdy ich rodzice będą szaleć na parkiecie. No i oczywiście kluczowa jest też liczba gości. Im większe wesele chce się przygotować, tym większa sala weselna będzie potrzebna.

W tym momencie sale weselne spokojnie można sobie sprawdzić bez konieczności opuszczania swojego domu. Po prostu szukajcie ich w Internecie, odwiedzajcie ich strony internetowe i przyglądajcie się ich zdjęciom. Patrzcie też na opinie innych par młodych, które organizowały już swoje wesela w wybranych salach.

Porady Sale weselne Wesela

Czy można zrezygnować z wynajętego lokalu weselnego?

Czasami jest tak, że nawet gdy wszystko teoretycznie jest już dopięte na ostatni guzik, wszyscy wiedzą o zaplanowanym weselu i wszyscy już się do niego przygotowują, nagle para młoda musi to wydarzenie odwołać – chociażby z powodu nagłej śmierci bardzo bliskiej osoby i przeżywanej żałoby albo z powodu nagłej utraty wszelkich środków do życia. Co […]

Czytaj dalej
Porady Sale weselne Wesela

O czym na ślubie musi pamiętać Panna Młoda?

Wiele panien młodych nie może doczekać się swojego wielkiego dnia. Będą wtedy lśniły, wszyscy się na nich skupią, nikt nie zrobi niczego, co mogłoby wyprowadzić ją z równowagi. Niestety w takim nastroju wiele kobiet ma tendencję do zapomniana o tym, jakie obowiązki na nich spoczywają w czasie tej uroczystości. Jako gospodarze, państwo młodzi w pierwszej […]

Czytaj dalej
Porady Sale weselne Wesela

Czy można oświadczyć się na cudzym weselu?

Oświadczyny powinny być jedyne w swoim rodzaju. Wiele osób decyduje się na ten krok w czasie wesela swojego najlepszego przyjaciela albo brata lub siostry. Coraz więcej osób otwarcie mówi, że wyrzuciliby z imprezy osoby, które w taki sposób chciałyby skraść ich wyjątkowy dzień. Ślub i wesele nie są bowiem domyślnie czasem, kiedy można się oświadczyć, […]

Czytaj dalej